Děkujeme, že nám pomáháte vytvořit o kousek lepší budoucnost.

Pozitivní změny se nedějí skokově, ale po malých krůčcích. Proto jsme letos ve Stride XL místo nákupu a rozesílání klientských dárků obdarovali českou přírodu. Prostřednictvím sbírky Místo pro přírodu jsme i díky vám podpořili dvě ohrožené přírodní lokality.

Záchrana ohrožených lokalit

Český svaz ochránců přírody zachraňuje ohrožené přírodní lokality a navrací přírodu do míst, odkud byla v minulosti vytlačena. V rámci kampaně Místo pro přírodu svaz taková místa vykupuje a trvale o ně pečuje. Peníze, které bychom jinak utratili za dárky, tak vaším jménem věnujeme na jejich záchranu.

Milská stráň

Botanicky cenná lesostepní stráň s největší populací vstavače nachového v Česku, která čítá několik tisíc kusů. Kromě vstavače na stráni kvetou i další druhy orchidejí a květin, které nejsou jinde k vidění. Žije tu zmije obecná, užovka hladká, rosnička obecná, skokan štíhlý nebo třeba mlok skvrnitý.

„Prales“ Ščúrnica

Přes sto let starý komplex bukových a jedlových lesů v Bílých Karpatech, ve kterém najdeme všechna stádia stromů — od semenáčků až po rozpadající se „mrtvé“ kmeny. Žije tu několik vzácných druhů ptáků, dva druhy orchidejí i méně běžné druhy dřevin v podrostu.

Přidejte se na
komentovanou prohlídku

Obě lokality jsou veřejně přístupné, a můžete je tak kdykoliv navštívit po vlastní ose. Budeme ale rádi, když se k nám v průběhu roku přidáte na komentovanou prohlídku. Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme, až to bude aktuální.

  • Vyberte místo
  • Milská stráň (60 km západně od Prahy)
  • Ščúrnica (130 km východně od Brna)

Děkujeme vám za spolupráci v roce 2020 a přejeme vše nejlepší do roku 2021

Za Stride XL Dominik, David, Zuzka s Jankem, Péťa, Anička, Petr, Emil, Ondra & Jerry