Navigace do srdce amerického truckera

Taky milujete win-win situace? Když zkombinujete data, kterým disponujete, s detailními znalostmi potřeb cílové skupiny, dokážete připravit produkt, jenž zákazníkům dělá skvělou službu a zejména radost. A vám přináší profit v podobě prohlubování vztahu se značkou a zejména úplně nového zdroje pro váš byznys.

User research

Product design

Service design

Brand design

UX / UI

iOS app

Android app

Co jsme společně změnili:

Využili jsme klientská data pro založení inovativního a efektivního komunikačního kanálu

Díky poznatkům jsme zasáhli cílovou přímo na srdcovou komoru

Upevnili jsme pouto zákazníků se značkou na mnoha úrovních

Přímo jsme zapojili neuvěřitelných 15 % lidí z celkového zákaznického potenciálu

Hledá se nový produkt

TruckersReport.com je společností zabývající se náborem řidičů náklaďáků v USA. Rádi by diverzifikovali své portfolio a uvedli na trh úplně nový produkt, který se orientuje na jejich tradiční cílovou skupinu. Klient měl několik nápadů, ale nebyl si jistý tím, který směr je ten správný.

Hledá se nový produkt

Zmapovali jsme si truckerský svět, abychom pochopili, jak řidiči náklaďáků komunikují, jaká témata řeší a co je zajímá. Následně jsme vedli cílený kvalitativní i kvantitativní výzkum zaměřený na potřeby truckerů, jejich motivace a problémy, s nimiž se pravidelně setkávají. Na základě nabytých znalostí jsme připravili několik konceptů produktů a služeb, které jsme poté otestovali přímo se zákazníky.

TruckersReport.com získali nový, velmi efektivní kanál pro intenzivní komunikaci s řidiči, které následně dokážou přenést do svého klíčového byznys modelu: recruitmentu.

Dejme jim, co potřebují

Co mělo největší úspěch? Nebyla to trička nebo nějaký další merch. U truckerů na celé čáře vyhrála specializovaná navigace, která nahradila jejich potřebu ručně a složitě kombinovat data z více navigací. Žádná z dostupných navigací nedisponovala přesnými daty, na nichž jsou kamioňáci bytostně závislí. Máme na mysli třeba aplikaci pro kontrolu volných parkovišť nebo aktuální informace o výškách tunelů a podjezdů, o povolené zátěži mostů a další. Takový kamioňák potřebuje jezdit hlavně bezpečně, legálně (bez pokut) a efektivně – a to se jim realizovalo za pomocí více navigací vážně těžko.

Výsledkem je volně dostupná navigační aplikace Hammer, kterou si uživatelé iOS a Android zařízení můžou jednoduše stáhnout z App Storů a hned ji začít používat. I díky nám se dnes řidiči kamionů můžou spolehnout na jednu jedinou aplikaci a být si jistí, že řídí legálně, bezpečně s možností plánovat přestávky, tankování a manévry v obtížných místech. Navigace navíc funguje i offline, což byla jedna z nejžádanějších vlastností.

Zásah cílové skupiny je opravdu masivní. Již po pár měsících měla navigace Hammer přes 180 000 aktivních uživatelů měsíčně, což je impozantních 15 % všech truckerů v USA.

Win-win

Přestože je Hammer doživotně zdarma, má svůj vlastní monetizační model. Současně s tím TruckersReport.com získali nový, velmi efektivní kanál pro intenzivní komunikaci s řidiči, které následně dokážou přenést do svého klíčového byznys modelu – recruitmentu.

Zajímají vás bližší detaily tohoto projektu? Máte technologii a nevíte, jak ji přetavit do produktu nebo služby? Hledáte novou příležitost pro svůj byznys? Rádi si s vámi popovídáme osobně. Ozvěte se nám.

Pojďme spolu spáchat nějaké to dobro.

Stačí, když nám na sebe zanecháte kontakt a my se brzy ozveme.

Odesláním souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.

Moc děkujeme za váš zájem. Brzy se ozveme.
Oooops. Něco je špatně. Nechybí vám nějaký povinný údaj?

Stride XL, s.r.o.

Sekaninova 869/3
614 00 Brno

07234783 DIČ CZ07234783